Průmyslová (komerční) klimatizace Sinclair

Do provozů, kde se počítá s nepřetržitým topením/chlazením, očekává se více prašnosti, velký kolísání teplot způsobené otvíráním vrat, není vhodná rezidenční (bytová) klimatizace. Zde je potřeba zvolit řady vhodných klimatizací do průmyslu. Nabízí se celá řada nástěnných, podstropních, kazetových nebo kanálových vnitřních jednotek. Výhodou je i rozsah výkonu, od nejmenších 3,5 kW po výkonné 16 kW zařízení.

Sinclair-uni-split-cassette

Klimatizace Sinclair pro autoservis

Při výpočtech potřebného výkonu se vychází, pokud neznáte ztráty, z obecných pravidel topenářů. Výkon se přepočítává na prostor v kubických metrech. Pro topení se jedná o výkon od 40 do 55 W na m3. Pokud budete mít halu o rozloze 150 m2 a výšce 4m, obsah v kubíkách bude 600 m3. V tomto případě potřebujete kolem 24 kW výkonu. Radiátory máte také v takto velké místnosti na několika místech, stejně postupujete s klimatizací. Klimatizace není všemožná a nerozfouká z jednoho místa teplý/studený vzduch po celé místnosti, proto také volíme více míst.

Potřeba autoservisu na rovnoměrnou teplotu celé haly je kolem 24 kW výkonu. S předešlých zkušeností, kdy byl požadavek topit/chladit pouze místo u heveru, jsme tedy dodali klimatizace o výkonu 7 kW (topení 8 kW výkonu) na dvě místa k budoucím pracovním místům. Pro pracovníky bude dostatek tepla, v létě chladu pro práci a teplo se bude postupně šířit po celé hale. Pro příští zimu doplníme o další klimatizace do dosažení potřebného, optimálního výkonu.

Zvolená nástěnná klimatizace Sinclair ASH-24BIH

sinclair-uni-split-wall-mounted

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *