Close

Klimatizace od návrhu až po realizaci

Jak probíhá celý proces od prvního kontaktu?ikona montáž šedivá

Výběr a zprovoznění

Nabízíme bezplatnou konzultaci a pomoc s výběrem klimatizace, navržení tras vedení a výpočtu výkonu systému. Dle požadavků vybereme vhodnou sestavu a značku. Po montáži klimatizace zařízení uvedeme do provozu, odzkoušíme a zaškolíme nového provozovatele. Návod v českém jazyce je samozřejmostí.

ikona montáž šedivá

Montáž klimatizace

Samotná montáž klimatizace není náročný úkon, ale napojení potrubí, manipulace s chladivy, kontrola těsnosti, tlaků a vypařovací teploty si žádá profesionály s odbornou certifikací, ta je nutná i pro případné záruky na zařízení. Naše firma provádí montáž na základě udělené certifikace ministerstvem životního prostředí.

ikona servis gray
Servis klimatizace

Naše firma provádí záruční i pozáruční servis klimatizací. Pravidelný servis klimatizace je nezbytně nutný ke správnému chodu a prodloužení životnosti celého zařízení. Servis se provádí vyčištěním venkovní a všech vnitřních jednotek, filtrů, dezinfekce výparníků, proplach kondenzační trubice, změřením tlaků a vypařovací teploty, kontrola těsnosti.

Topíme a chladíme klimatizací

Prioritou pořizování klimatizace je vytvoření komfortního prostředí především v letním období k chlazení vzduchu. Moderní klimatizace přitom dokáží v zimním období topit i při venkovních teplotách do – 25 °C. Dalším důležitým faktorem podle typu a provedení klimatizace je úprava vlhkosti vzduchu, filtrace a ionizace pro odstranění prachu a bakterií nebo provonění ovzduší. Klimatizace můžeme dělit podle využití na klimatizace pro domácnosti a průmyslové klimatizace do hotelů, administrativních budov, nemocnic apod., ale chladící okruh je sestaven na stejných základech a termodynamických zákonech.

Split systémy

Jedná se o systémy skládající se z venkovní kondenzátorové jednotky a vnitřní výparníkové jednotky. Jednotlivé části systému jsou propojeny měděným potrubím a tím tvoří uzavřený okruh, ve kterém probíhá chladivo.

Multisplit systémy

Multisplit systémy se skládají z venkovní a několika vnitřních jednotek, které jsou samostatně ovládány a řízeny. Můžeme připojovat různé vnitřní jednotky – nástěnné, kazetové, mezistropní, podstropní či parapetní. 

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace se liší oproti klasickým, že není třeba instalovat venkovní jednotku, vše je řešeno v jedné jednotce. Mobilní klimatizace s moderním designem zajišťují maximální komfort a úsporu energie s ohledem na životní prostředí.

Klimatizace - jakou zvolit?

Slunné, teplé léto, rozpálené zdivo místností, snaha najít cokoli, co nás ochladí a vrátí trochu elánu do práce. V tento okamžik většina lidí začne přemýšlet o pořízení klimatizace.

No jo, ale jak se v té rozmanité nabídce vyznat?

Zde je trochu mouder:

  • nejdříve musíte zvolit vhodný výkon (propočet doporučuji zvolit odborníkem), potřebujete znát tyto parametry: plochu v m3, orientaci místností na světovou stranu a s tím související tepelné ztráty a prostupy zdiva, oken, dveří. Při umísťování jednotek do energeticky náročnějších částí (kuchyně, serverovny, sály a různé veřejné místa apod.) musíte započíst počet osob, energie jednotlivých spotřebičů, otvírání dveří aj., tyto položky jsou pouze orientační a určitě jsem jich mnoho opomenul;
  • známe již požadovaný výkon, nyní zvolit vhodný typ – split, multisplit, jednotka nástěnná, parapetní, kazetová… je toho opravdu hodně na výběr. Zde je potřeba uvažovat, zda budu topit, potřebuji dezinfikovat prostor, chci ovládání přes wi-fi apod. Dále také musíte uvažovat, kam se mi jaká jednotka vejde vzhledem k rozměrům a místu umístění pro nejoptimálnější ochlazování prostoru. Vnitřní jednotka by neměla mít žádné bariéry (závěsy, různé příčky, police apod., do skříně se také moc nehodí), neměla by být nad žádnými spotřebiči;
  • hůrá!!!  Už jenom maličkost, vybrat značku a způsob montáže. Tady pozor!!! Rádi bychom varovali před nákupem neznačkových klimatizačních zařízení, které se v poslední době objevují i v supermarketech s potravinami. Tato zařízení jsou navržena s cílem dosažení nejnižší ceny a jsou sestaveny z neznačkových komponentů (elektronika, kompresor…), a tak si je třeba klást v této souvislosti otázku kvality a následné záruky. V neposlední řadě je důležitá odborná montáž a tím i garance dlouhodobé záruky!!!

Nabízíme dodání a montáž převážně těchto značek v Praze, Středočeském kraji směr Nymburk, Kolín, Hradec Králové a jejich okolí.


Nezávazná poptávka
Odborné zpracování návrhu klimatizace zdarma
Pokud neznáte výkon klimatizace, uveďte prosím:
My, společnost ABC CLIMATECH s.r.o., se sídlem Nezamyslova 509/2, 128 00 Praha 2, Nusle, IČ: 281 64 024 jakožto správce osobních údajů si Vás tímto v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů ve znění účinném od 25. 5. 2018, dovolujeme informovat o zpracování Vašich osobních údajů. Vaše osobní údaje zpracováváme za účelem komunikace v reakci na Vaši poptávku z titulu plnění smluvní povinnosti po dobu realizace komunikace v reakci na Vaši poptávku, případně po dobu trvání promlčecí doby jakéhokoli nároku z naší a/nebo Vaší strany a po dobu archivační doby stanovené zákonem. Plnou verzi poučení o Vašich právech naleznete na www.abcklimatech.cz/kontakt/informacni-povinnost/. Za účelem uplatnění svých práv nás můžete kontaktovat písemně na adrese našeho sídla (viz výše) nebo na e-mailové adrese info@abcklimatech.cz.
Více zde