Nabízíme dodání a montáž převážně těchto značek v Praze, Středočeském kraji směr Nymburk, Kolín, Hradec Králové a jejich okolí.

Klimatizace od návrhu až po realizaci

Jak probíhá celý proces od prvního kontaktu?

ikona montáž šedivá

Výběr a zprovoznění

Nabízíme bezplatnou konzultaci a pomoc s výběrem klimatizace, navržení tras vedení a výpočtu výkonu systému. Dle požadavků vybereme vhodnou sestavu a značku. Po montáži klimatizace zařízení uvedeme do provozu, odzkoušíme a zaškolíme nového provozovatele. Návod v českém jazyce je samozřejmostí.

ikona montáž šedivá

Montáž klimatizace

Samotná montáž klimatizace není náročný úkon, ale napojení potrubí, manipulace s chladivy, kontrola těsnosti, tlaků a vypařovací teploty si žádá profesionály s odbornou certifikací, ta je nutná i pro případné záruky na zařízení. Naše firma provádí montáž na základě udělené certifikace ministerstvem životního prostředí.

ikona servis gray

Servis klimatizace

Naše firma provádí záruční i pozáruční servis klimatizací. Pravidelný servis klimatizace je nezbytně nutný ke správnému chodu a prodloužení životnosti celého zařízení. Servis se provádí vyčištěním venkovní a všech vnitřních jednotek, filtrů, dezinfekce výparníků, proplach kondenzační trubice, změřením tlaků a vypařovací teploty, kontrola těsnosti.

Klimatizace - jakou zvolit?

Slunné, teplé léto, rozpálené zdivo místností, snaha najít cokoli, co nás ochladí a vrátí trochu elánu do práce. V tento okamžik většina lidí začne přemýšlet o pořízení klimatizace.

No jo, ale jak se v té rozmanité nabídce vyznat?

Zde je trochu mouder:

Nejdříve musíte zvolit vhodný výkon (propočet doporučuji zvolit odborníkem), potřebujete znát tyto parametry: plochu v m3, orientaci místností na světovou stranu a s tím související tepelné ztráty a prostupy zdiva, oken, dveří. Při umísťování jednotek do energeticky náročnějších částí (kuchyně, serverovny, sály a různé veřejné místa apod.) musíte započíst počet osob, energie jednotlivých spotřebičů, otvírání dveří aj., tyto položky jsou pouze orientační a určitě jsem jich mnoho opomenul.

Známe již požadovaný výkon, nyní zvolit vhodný typ – split, multisplit, jednotka nástěnná, parapetní, kazetová… je toho opravdu hodně na výběr. Zde je potřeba uvažovat, zda budu topit, potřebuji dezinfikovat prostor, chci ovládání přes wi-fi apod. Dále také musíte uvažovat, kam se mi jaká jednotka vejde vzhledem k rozměrům a místu umístění pro nejoptimálnější ochlazování prostoru. Vnitřní jednotka by neměla mít žádné bariéry (závěsy, různé příčky, police apod., do skříně se také moc nehodí), neměla by být nad žádnými spotřebiči.

Hurá! Už jenom maličkost, vybrat značku a způsob montáže. Tady pozor! Rádi bychom varovali před nákupem neznačkových klimatizačních zařízení, které se v poslední době objevují i v supermarketech s potravinami. Tato zařízení jsou navržena s cílem dosažení nejnižší ceny a jsou sestaveny z neznačkových komponentů (elektronika, kompresor…), a tak si je třeba klást v této souvislosti otázku kvality a následné záruky. V neposlední řadě je důležitá odborná montáž a tím i garance dlouhodobé záruky!

Topíme a chladíme klimatizací

Prioritou pořizování klimatizace je vytvoření komfortního prostředí především v letním období k chlazení vzduchu. Moderní klimatizace přitom dokáží v zimním období topit i při venkovních teplotách do – 25 °C. Dalším důležitým faktorem podle typu a provedení klimatizace je úprava vlhkosti vzduchu, filtrace a ionizace pro odstranění prachu a bakterií nebo provonění ovzduší. Klimatizace můžeme dělit podle využití na klimatizace pro domácnosti a průmyslové klimatizace do hotelů, administrativních budov, nemocnic apod., ale chladící okruh je sestaven na stejných základech a termodynamických zákonech.

Split systémy

Jedná se o systémy skládající se z venkovní kondenzátorové jednotky a vnitřní výparníkové jednotky. Jednotlivé části systému jsou propojeny měděným potrubím a tím tvoří uzavřený okruh, ve kterém probíhá chladivo.

Multisplit systémy

Multisplit systémy se skládají z venkovní a několika vnitřních jednotek, které jsou samostatně ovládány a řízeny. Můžeme připojovat různé vnitřní jednotky – nástěnné, kazetové, mezistropní, podstropní či parapetní.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace se liší oproti klasickým, že není třeba instalovat venkovní jednotku, vše je řešeno v jedné jednotce. Mobilní klimatizace s moderním designem zajišťují maximální komfort a úsporu energie s ohledem na životní prostředí.