Close

Tepelná čerpadla


Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla vzduch/voda značek Daikin a Panasonic.

Panasonic

Řada tepelných čerpadel AQUAREA.

Aquarea High Performance

Pro nové instalace a nizkoenergetické domy ve variantách Monoblok, Split systém a All in One. Vinikající účinnost, úspory energie s minimální produkcí emisí CO2. Vyšší účinnost s COP až 5,33. Vytápí, chladí a ohřívá užitkovou vodu, od 3 do 16 kW.

panasonic-aquarea-HT

Aquarea HT

Pro dům se starými vysokoteplotními radiátory. Ideální pr modernizace, funguje se stávajícími radiátory. Aquarea HT je nejvhodnějším řešením, protože dokáže dodat výstupní vodu o teplotě 65°C. při venkovní teplotě – 15°C.. Dodává se ve variántách Monoblok a Split systém. Vytápí a ohřívá užitkovou vodu. Výkon od 9 do 12 kW.

Aquarea T-CAP

Pro extrémně nízké teploty, rekonstrukce a modernizace. Ideální k zajištění konstantního topného výkonu i při velmi nízkých teplotách. Tato řada dokáže udržovat topný výkon tepelného čerpadla i při venkovní teplotě – 20°C. bez pomocného elektrického ohřívače. Vytápí, chladí, ohřívá užitkovou vodu od 9 do 16 kW.

panasonic-Aquarea-HT-COP

Panasonic Aquarea HT topný faktor COP

Tepelná čerpadla
domeček-tepelné-čerpadlo

Tepelná čerpadla v poslední době zaznamenávají obrovský vzestup díky nejmodernějším technologiím. Stabilní a vysoký výkon přináší invertorové venkovní jednotky s výkonnými kompresory „Scroll“, moderní chladiva šetrná k životnímu prostředí, vysoká efektivnost přináší značné úspory na energiích. Poloha české republiky v návaznosti na klimatické podmínky je ideální pro tepelná čerpadla vzduch/voda, pro úplnost můžeme tepelná čerpadla rozdělit podle zdroje energie na:– tepelná čerpadla systému země/voda– tepelná čerpadla systému vzduch/voda– tepelná čerpadla systému voda/voda.

Princip tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo pracuje ve svém principu jako chladicí zařízení, jehož hnacím prvkem je kompresor. Zařízení odvádí ve výparníku teplo z okolního prostředí, tím toto prostředí ochlazuje a pomocí hnací elektrické energie ho předává v kondenzátoru do prostředí s vyšší teplotou, například do topné vody, tím dochází k ohřívaní okolního prostoru. Teplo převáděné z výparníku do kondenzátoru je zvyšováno prostřednictvím hnací elektrické energie kompresoru. Z principu tepelného čerpadla vyplývá, že jeho topný výkon je vždy větší než jeho elektrický příkon. Poměr topného výkonu a elektrického příkonu, tzv. topný faktor COP, je tedy vždy větší než jedna.


Tepelná čerpadla vzduch/voda

Tepelná čerpadla odebírající teplo ze vzduchu, označovaná jako „vzduch-voda“, tedy nenarušují teplotní rovnováhu okolí. Teplo obsažené ve vzduchu se využívá přímo, výparníkem (venkovní jednotkou) tepelného čerpadla přímo proudí venkovní vzduch. Topný faktor COP je přímo úměrný měnící se venkovní teplotou. Při extrémně nízkých teplotách COP výrazně klesá. U moderních tepelných čerpadel není zhoršení energetických parametrů výrazné a pracují efektivně a spolehlivě do teploty okolního vzduchu až -25 °C při teplotě topného média 40 / 35 °C. Vzhledem k tomu, že délka období s extrémně nízkými teplotami vzduchu je v porovnání s délkou topného období poměrně krátká, není význam tohoto období na spotřebu energie pro vytápění podstatný. Přitom negativní vliv „studeného“ období je zcela eliminován funkcí čerpadla v podstatně delším „teplém“ období na začátku a konci topné sezóny.Aby tepelné čerpadlo správně a hospodárně topilo, bude záležet na návrhu technického řešení, správném zapojení tepelného čerpadla do topného systému a jeho nastavení. Naše firma Vám na základě podmínek stavby/objektu navrhne správné technické řešení a poradí s výběrem vhodného tepelného čerpadla s ohledem na poměr investice a výkonu při zachování komfortu tepelné pohody. Tepelné čerpadlo je investice, která se při správném technickém řešení vrátí již za 3 – 6 let.