Bydlení ve srubu je stále populárnější díky bezzávadnosti a čistotě materiálu a jeho umístění na lesním pozemku mezi stromy je naprosto úžasná záležitost. U hotového srubu je oříšek vymyslet vhodné řešení klimatizace a hlavně vedení potrubí, el.vedení a odvodu kondenzátu, jelikož na srubovinu velmi obtížně přiděláte lišty, vyřezávat drážky také nelze (poruší se průřezy kulatiny a oslabí se stěny) a hlavně, jak by ty lišty vypadali? Otřeně. Dále, jelikož se jedná o zalesněný pozemek, kde je božské ticho, je potřeba volit tiché venkovní jednotky. Volba padla na Toshibu. Klimatizace se uvažovala pouze do podkroví, kde je v létě pod střechou velmi horko. Dále byl požadavek na přitápění v chladných podzimních a jarních dnech, převážně dětské pokoje. Dětské pokoje jsou umístěny na jedné straně srubu a ložnice na opačně straně.

Z tohoto důvodu se zvolilo řešení jednoho samostatného splitu do ložnice, Toshiba parapetní o chladícím výkonu 2,5 kW a topném 3,2 kW, účinnost chlazení SEER 7,2 účinnost topení SCOP 4,7 energetická třída A++, rozměry (VxŠxH) 600 x700 x 220 mm, venkovní jednotka RAS-10J2AVSG-E1, 26 kg, 44 dB(A), jištění 10A, 1f.

Oba dětské pokoje jsou chlazeny/topeny multisplitem o dvou vnitřních jednotkách a jedné venkovní. Byla použita kombinace Toshiba parapetní o chladícím výkonu 2,5 kW a topném 3,2 kW, rozměry (VxŠxH) 600 x700 x 220 mm a nástěnná Toshiba Shorai Edge o chladícím výkonu 2,5 kW a topném výkonu 3,2 kW, energetická třída A+++, SEER 8,6 a SCOP 5,1, rozměry (VxŠxH) 550 x 780 x 290 mm, venkovní jednotka RAS-2M14U2AVG-E o výkonu 4,0 kW, 43 kg, 45 dB(A), jištění 13A, 1f.

Proč výběr prapetních jednotek na topení a do Srubu? Parapetní jednotky se umístění, buď postavením na podlahu, nebo se montují těsně nad podlahu. Výfuk vzduchu je dvouzónový – na podlahu a z horní části směrem ke stropu, dá se kombinovat, nebo pouštět společně. Z fyziky víme, že teplý vzduch má nižší hustotu a proto stoupá nahoru. Jelikož parapetní jednotka fouká na podlahu, dochází k přirozenému oteplení celé místnosti, naopak při chlazení výdechem vzduchu z horní části směrem ke stropu dosáhneme k dokonalému ochlazení celé místnosti. Dále veškeré vývody jsou u podlahy, takže nemusíme řešit nehodící se lišty k dřevěným srubovým kuláčům, jelikož venkovní jednotka je umístěna za stěnou venku. Dále parapení jednotka se dá na srubovinu mnohem lépe přidělat bez nutnosti vymýšlení kaslíku.

Toshiba Shorai Edge je jedna z nejúspornějších jednotek a jako jedna z mála jednotek díky své klapce fouká do prostoru směrem nahoru, takže můžete v její těsné blízkosti spát, pracovat a vzduch vlaje bez rušení nad vámi. Směřováním na šikminu proudící vzduch olchladí/vytopí celou místnost.

Cena za instalaci a zařízení 97.000 Kč bez DPH.

Toshiba parapetní jednotky

Toshiba Shorai Edge


Odborné zpracování návrhu klimatizace zdarma
Pokud neznáte výkon klimatizace, uveďte prosím:
My, společnost ABC CLIMATECH s.r.o., se sídlem Nezamyslova 509/2, 128 00 Praha 2, Nusle, IČ: 281 64 024 jakožto správce osobních údajů si Vás tímto v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů ve znění účinném od 25. 5. 2018, dovolujeme informovat o zpracování Vašich osobních údajů. Vaše osobní údaje zpracováváme za účelem komunikace v reakci na Vaši poptávku z titulu plnění smluvní povinnosti po dobu realizace komunikace v reakci na Vaši poptávku, případně po dobu trvání promlčecí doby jakéhokoli nároku z naší a/nebo Vaší strany a po dobu archivační doby stanovené zákonem. Plnou verzi poučení o Vašich právech naleznete na www.abcklimatech.cz/kontakt/informacni-povinnost/. Za účelem uplatnění svých práv nás můžete kontaktovat písemně na adrese našeho sídla (viz výše) nebo na e-mailové adrese info@abcklimatech.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *