Klimatizace Daikin s ohřevem TUV EKHWET-BV3

Pro tento rok přišel přední, světový výrobce klimatizací a tepelných čerpadel společnost Daikin s novou řadou venkovních jednotek pro kombinace Multi s označením MWXM-A. Nové venkovní jednotky nabízí energetickou účinnost až A+++ pro chlazení a A++ pro topení v závislosti na kombinaci s vnitřními jednotkami. Provoz zařízení v závislostí na venkovní teplotě pracuje v režimu topení do – 15 °C. Jeden z požadavků pro získání dotace Zelená k úsporám je účinnost pro topení A++, což nyní jako jeden z mála výrobců u Multi zařízení splňuje.

Zásobník TUV 90 a 120l 4MWXM-A + EKHWET-BV3

Nevýhodou systému vzduch-vzduch (klasické klimatizace) oproti tepelným čerpadlům vzduch-voda byla doposud nemožnost ohřevu teplé vody v systému Multi. Tím, že každá klimatizace topí, dalo se při patřičné úpravě dosáhnout ohřevu TUV, ale bez podpory od výrobce. Nyní Daikin nabízí k nové jednotce 4MWXM-A možnost připojení zásobníku na ohřev TUV s kapacitou zásobníku 90l a 120l užitkové vody s označením EKHWET-BV3. K systému je možné připojit další až 3 vnitřní jednotky pro topení/chlazení.

Rozměry zásobníku na 90l TUV výška × šířka × hloubka/váha (mm) 1.032x536x571/47 kg, ceníková cena 89.503 Kč. Zásobník na 120l TUV výška × šířka × hloubka/váha (mm) 1.296x536x571/55 kg, ceníková cena 91.351 Kč.

Daikin 4MWXM-A_
EKHWET-BV3

Nabízíme klimatizace Daikin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *